Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak tady bych Vám chtěl nabízet výletní lahůdky z míst kde jste ještě nebyli. Tato stránka se netýká agentury CK pytlik. Ten byl už všude.

Opravdu pěkný výlet, samozřejmě za hezkého počasí, které by nás mělo jako každoročně provázet v září, je možno podniknout v partě se zdatnějšími cyklisty do obce Kryry. Celá trasa tam i zpět měří 100 km. Jel jsem po silnici, protože zatím jinou cestu neznám. Je to ale silnice se slabším provozem, takže pohoda. Na kryrskou rozhlednu jsem koukal vždy když jsem tudy jel, ale jelikož je na opravdu nechutném kopci nikdy jsem ji nenavštívil. Nyní je rozhledna po rekonstrukci a tak jsem se rozhodl ji obdařit svojí návštěvou. Ten den jsem opravdu nelitoval. Bylo nádherně a tak za vstupné 10 Kč jsem si po vyšlapání mnoha schodů opravdu užil nádherné výhledy do krajiny. Kryry tedy rozhodně doporučuji.

Obrazek

Rozhledna v Kryrech na Podbořansku

 

Obrazek

Pohled z rozledny na obec Kryry        

Dalším takovým velmi dobrým tipem na výlet je návštěva rozhledny v Hoře Svaté Kateřiny. Rozhledna byla rekonstruována v roce 2008 a nyní poskytuje návštěvníků nejen nádherný rozhled do krajiny, ale přilehlým zázemím uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Krásná terasa, dobrá kuchyně, bazén, dětské hřiště s kolotočem a houpačkami. Možnost zahrát si tenis nebo stolní tenis, který je umístěn pod terasou. Samotná obec stojí  jistě také za povšimnutí. Úhlédné náměstíčko s přilehlou restaurací, roubený dům a jiné zvláštnosti zaujmou hned při příjezdu. To si ovšem musíte nejprve zasloužit. Kdo tam někdy jel na kole, možná mi dá za pravdu. Byl to první silniční kopec, za celou mojí dlouhaletou kariéru cykloturisty, který mě donutil slézt z kola a potupně tlačit.

 

Obrazek

Kateřinská rozhledna po rekonstrukci    

 

Výlet na Hirtstein (bývalá NDR)

   Tak jsem si řekl, že vyrazím za tak hezkého počasí na Gabrielinu huť, kterou považuji za jednu z nejkrásnějších tras zde na Chomutovsku. Vyrazil jsem směr Blatno. Jaké bylo však moje překvapení, když silnice byla uzavřena kvůli nějakým pitomým závodům automobilů. No nedá se nic dělat musím to vzít jinudy. Rozhodl jsem tedy přes Horu Sv.Šebestiána. Zajdu na jeden škopek povídám si a vstupuji do své oblíbené hospody "NORD". Překvapení bylo, když tam vidím sedět známé tváře. Dali jsme řeč a já jsem se rozhodl, že pojedu s nimi, a že se tedy na svoji trasu vy..... Chlapci pod vedením Jirky mají vždy v repertoáru něco nového a tak i když jsou na můj vkus trochu rychlí rozhodl jsem se ihned. Později jsem tedy opravdu nelitoval. Trasa byla zvolena naprosto ideálně mimo hlavní komunikace. Opravdu to byl pro mě zážitek. Zvláště potom na německé straně, kde jsem ještě nikdy nebyl. No a opravdovým bonbonkem dne byly skalní varhany na kopci Hirtstein. Nádherné výhledy do krajiny a zajímavá skalní scenérie mě úplně uchvátily. 

Obrazek

 Fotografie nemůže samozřejmě zachytit vše, ale jen pro ilustraci několik snímků předkládám k nahlédnutí. Také mi bylo vyčítáno, že na stránkách prezentuji jen výlety naší party. Tímto to tedy napravuji, i když myslím, že to byla kritika vcelku neoprávněná. Cestou jsme se ještě stavili v Načetíně u Inky, kde je rovněž dobré posezení a cestu jsme zakončili v Mezihoří, kde nás čekalo 

Obrazek

pečené koleno zcela mimořádné chuti. Opravdu jsem nelitoval, že jsem opustil svoji plánovanou trasu a jel poznávat nové. Každému tuto cestu doporučuji. Ovšem bez pořádných průvodců si raději nechte zajít chuť. Mohli byste se nadobro ztratit v hvozdech našich krásných Krušných hor.

Obrazek

Dobytí vrcholu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář