Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

15.předsilvestrovská roku 2019

Poslední 15té předsilvestrovské setkání cyklistů nedopadlo podle představ organizátora. I když nutno dodat, že jinak bylo opět moc pěkné. Jako organizátor jsem to pěkně schytal od přítomných cyklistů za to, že jsem nezajistil uzavření restaurace OSADA v Otvicích. Tedy jenom na vysvětlenou pro ty, kteří zavítají na naše stránky. Několikrát jsem byl na kole v této restauraci a domlouval se s paní majitelkou o tom, že zde budeme 21.12.2019 pořádat setkání cyklistů. Paní na mě chtěla abych do deseti dnů nahlásil počet účastníků. Protože mi napsalo jenom patnáct lidí, že přijdou, nahlásil jsem tedy patnáct lidí s odkazem na to, že nás bude určitě víc. Paní slíbila, že tedy nebude zavírat protože si myslela, že by se jí to nevyplatilo,  pokud by tam nemohla mít své štamgasty. Slíbila, že nám nechá dva stoly a v případě, že nás bude víc tak nám přidá židle. Ještě v osudný den 21.12.2019 jsem si s ní telefonoval kolem druhé hodiny   a opět mi potvrdila to co již slíbila. Dva stoly a případné dodání židlí zda by nás bylo víc. No a tak jsem se již o to nestaral. Milá paní se asi později lekla, že by mohly nastat komplikace v případě, že by nás bylo hodně a tak zajistila posezení v restauraci Formanka.s tím, že tam budeme mít uzavřenou společnost. Kolem čtvté hodiny se mně zkoušela dovolat, ale já jsem měl sluchátka na uších a spokojeně jsem si vychutnával hudbu.Je pochopitelné, že jsem tedy neslyšel že zvoní telefon. Jestli si paní myslela, že potom obtelefonuji asi třicítku cyjklistů, že se akce koná jinde, bylo od ní dost naivní. Tudíž všichni kdo přijeli do Otvic k restauraci OSADA museli udělat asi 200 m dlouhou trasu pěšky zpět k restauraci FORMANKA. To mi bylo vyčteno, protože pár kroků navíc, obzvlášť pro cyklisty, je nesmírná zátěž a oběť. To co paní udělala se prostě nedělá, i když to vlastně dopadlo dobře. Věřím , že kdo si přečte tuto glosu, tak pochopí, že jse za to ani trochu nemohl.

cimg3041.jpg        cimg3043.jpg

Dvěma snímky se vracíme k této akci

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtěte aktuality!

Jsme skupina lidí, kteří mají rádi kolo, pivo a zpěv při kytaře, případně i jiných nástrojů. Rádi jezdíme do přírody a zvláště pak za krásami Krušných hor. O Krušných horách se traduje, že jsou to jen torza stromů a okolí zbytků lesa je jen tzv.měsíční krajina. Pravda, těžba hnědého uhlí a zplodiny komínů elektráren určitě zanechaly stopy na krajině a to dost hluboké. Rokem 1989 však byla odstartována éra odsíření elektráren a útlum těžby hnědého uhlí společně se silnou rekultivací krajiny po těžbě. Za ta léta trvání demokracie v našem státě se mnohé opravdu výrazně zlepšilo. Lesy jsou zelené, místo jámy po šachtách jsou leckde krásná jezera nebo koupaliště. Většina z nás jsou opravdoví patrioti a jako takoví zveme všechny kdo mají zájem poznat změny Krušnohoří ze sedla jízdního kola k jejich návštěvě.

 Rozloučení s Hankou, která odjíždí na tři měsíce do Ameriky.

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Už se nám vrátila

 

Záběrem se vracíme k rozloučení s Hankou, které se konalo v hospodě U Divouse na Blatně. Hanka dole uprostřed kdo by jí snad neznal. Budeme to muset vydržet, ale Hanka je naše zpěvačka, takže budeme oslabeni o její hlásek. Bylo veselo a dokonce nám přišel zahrát i náš kamarád Áda. Byl to pěkný večer. 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování za příspěvek

(Zdeněk, 20. 9. 2010 23:56)

Ahoj Saláme, s potěšením zjišťuji, že na naše stránky zavítají i lidé mimo okruh našich přátel. A nejen to, ale dokonce, že i něco napíší. Myslím, že bychom se určitě nebránili uvítat tě mezi námi pokud máš rád Krušné hory a cyklistiku a jseš i do party tak určitě nebude nikdo proti tomu abys jel s námi na plánované výlety včetně těch Abertam. Pokud bys měl inspirativní nápady kam vyjet na výlety, tak můžeš rovněž přispět. Nám už pomalu dochází inspirace. Abychom nemuseli stále na stejná místa.

Ahoj

(Salám, 19. 9. 2010 21:57)

Vcelku mě tyto stránky převapily a dostal jsem se k nim díky šmejdění na www.krusnohorsky.cz. Také holduji kolu a přítelkyně mi nemůže odpustit poznámku v jednom svém profilu, kde jsem jako miláčka označil svůj jednostopý vehykl. Na cestách necestách bývám cyklistou samotářem. Ostatní přátelé se obávají "nestíhání" a předem vzdávají. Začínám uvažovat o účasti (pokud taková možnost existuje...mnoho spolků kamarádů je uzavřená komunita) na příštím tour CV-Abertamy-CV. Hory a to včetně Středohoří mám částečně zmapované z výchozího bodu Chomutov po Milešovku, Komáří Vížku, podél hranice přes Cínovec, Brandov, Hora sv. Šebestiána, Klínovec, Božák, Jáchymov, Ostrov n/Ohří, okolí Kadaně, Žatec, Louny... Rád užívám tropického počasí, kdy si přivezu pravidelně spáleniny od sluníčka. Max. denní vzdálenost, která se mi podařila, čítala 143km, tak se nepovažuji za žádné ořezávátko. Ještě poznámka k mé osobě : pocházím a žiji v Chomutově, naturalisticky zaměřený člověk (tramp...příležitostný..naše osada dlí na Nejdecku), 41let, závislí na libovůli zaměstanavatele ohledně dovolené.
Tak tedy přeji hezký podzim a předem díky za případnou odezvu ohledně info chystaných cyklovýletů.
S pozdravem Salám
email: salamoscv@seznam.cz